Hakkımızda

Ankara Otizm...

image28

Ankara Otizm 2011 yılında açılmıştır. Etik değerlerden asla ödün vermeden çocukların haklarını gözeten, ailenin ve çocuğun istek ve beklentilerini karşılayan, uluslararası hizmet kalitesi standartlarını temel alarak, profesyonel ve ekip ruhu içinde etkin ve verimli, kesintisiz, bilimsel araştırmalar dışında güvenilir, insan odaklı hizmet anlayışını sizlere sunmaktadır. Ankara Otizm olarak temel amacımız çocuğunuzun sosyal hayat adaptasyon süresini hızlandırmaktır. 


Vizyonumuz 


Türkiye'de otizm üzerine ailelerin bilinçlendirilmesi vizyonuyla çıktığımız yolumuzda, otizmin erken tanılanması ve otizmli çocukların diğer çocuklardan geri kalmaması için gerekli olan bütün desteğin aileye verilmesi ilkesiyle ilerlemekteyiz. Otizm tanısı almış çocukların sağlık, sosyalleşme ve bağımsız yaşayabilme anlamında, ihtiyaç duydukları bütün desteğin eğitimle verilebileceği bir gerçektir. Bu gerçeğe inanarak çıktığımız yolda, ailelerin bilinçlendirilmesi ve çocuklarının duyduğu ihtiyacı öğrenmelerine gerekli bütün desteği vermekteyiz. Otizmli çocukların ve ailelerinin istek ve beklentilerini, uluslararası kriterleri temel alarak karşılayan profesyonel ekibimizle, bilimsel araştırmaları sürekli takip ederek bilgilerimizi güncel tutmaktayız. Ankara Otizm çocuğunuzun sosyal hayata adaptasyon sürecini hızlandırmak vizyonuyla yoluna devam etmektedir. 


Misyonumuz 


Ankara Otizm olarak, otizm teşhisi konmuş olan çocukların ve onların ailelerinin, diğer bireylerden farklı hareket etmek zorunda kalmadan sosyalleşebilmelerini sağlamak misyonuyla yola çıktık. Çıktığımız bu yolda, çocuğunuzun sosyal hayata adaptasyon sürecini yapmış olduğumuz aktivitelerle hızlandırmaktayız. Ankara Otizm, otizm alanında yapılan en güncel çalışmaları takip ederek, vermiş olduğu hizmet kollarına eklemektedir. Ankara Otizm sevgi temelli yaklaşımı ile çocuğunuzun toplumla olan ilişkisini güçlendirir.